درست است که آرایش خوب به جلوه مناسب تر پوست ما کمک می کند ولی یک ظاهر عالی، ابتدا باید زیرساخت سالمی داشته باشد. اگر داشتن یک پوست طبیعی صاف و زیبا برایتان مهم است، نکات زیر را با دقت بخوانید:

۱- اسکراب و بازهم اسکراب

دکتر الیزابت تنزی (متخصص پوست مقیم واشنگتن) می گوید: هرچه سن بالا می رود، توانایی ترمیم آن کمتر می شود. اولین کاری که باید برای سالم نگه داشتن پوست خود انجام دهیم، اسکراب کردن به شکل روزانه است.

پوست مرده یکی از نشانه های تیره دیده شدن پوست است. این پوست های مرده ظاهر پوست طبیعی را می پوشانند و مانع از درخشندگی آن می شوند.

۲- ویتامین سی، ویتامین پوست

به دنبال محصولات ارگانیک حاوی ویتامین سی باشید. این محصولات با آب رسانی به پوست، به کاهش ظهور رنگدانه های پوستی و یکنواخت کردن آن کمک  می کنند.

در ادامه بخوانید:  راه های برای مقابله با دروغ گفتن همسر

۳- ضدآفتاب فراموش نشود

دکتر تنزی می گوید: به دلیل این که پوست شما تلاش می کند تا از خودش در برابر آفتاب محافظت کند، سلول های پوست مرده به وجود می آیند. این هم یک دلیل دیگر برای این که باید حتما روزانه از ضدآفتاب استفاده کنید تا دیگر این اتفاق ناگوار برای پوستتان نیفتد.

پس برای داشتن پوستی سالم، اسکراب به صورت منظم و همچنین استفاده روزانه از ضدآفتاب برای محافظت دربرابر نور خورشید را از یاد نبرید.

۴- ضربه بزنید

خانم پکار، کارشناس پوست، از یک روش مجاری برای ضربه زدن روی پوست صورت و کمک به درخشش آن استفاده می کند. او می گوید: این ضربه زدن اثری مشابه لیفتینگ دارد و سموم را خارج کرده و پف صورت را نیز کاهش می دهد. شما می توانید از روش خودتان برای ماساژ صورت استفاده کرده و یا یوگای صورت انجام دهید.

در ادامه بخوانید:  شیوه انتخاب همسر مناسب

۵- رژیم غذایی مناسب

دکتر تنزی می گوید: مهم نیست که چه می خورید، مهم چیزهایی است که نمی خورید!

یک رژیم غذایی پرکربوهیدرات و شکر، پوستتان را ملتهب کرده و به مرور باعث پژمرده شدن آن می شود. بنابراین برای داشتن پوست سالم و درخشان، رژیم غذایی شما باید کم کربوهیدرات با استفاده بسیار کم از شکر و شیرینیجات و سرشار از سبزیجات و آب باشد.

۶- ماسک دست ساز در دو خط

خانم پکار پیشنهاد می دهد که ماسک خودتان را به سادگی در خانه درست کنید و از نتیجه آن لذت ببرید.

دستور تهیه آن به این شرح است:

یک مشت جعفری خرد شده به همراه دو قاشق سرکه سیب و سه قاشق ماست ساده را با هم مخلوط کرده و آن را روی پوست خود گذاشته و اجازه دهید ۲۰ دقیقه باقی بماند. سپس با آب ولرم شستشو دهید.

اشتراک گذاری

ثبت نظر